Rýžová voda na vlasy – co to je a co opravdu funguje?

Recept na rýžovou vodu na vlasy je dětská hra. Jak vyrobit takovou rýži na vlasy doma a jaké je její tajemství?
Opláchnutí vlasů z rýže bylo přísně střeženým tajemstvím japonské péče. Příprava trvá přibližně 15 minut a cena této super účinné terapie se pohybuje v řádu korun. A přesto velmi často nevyužíváme jejího potenciál a vylijeme jí do dřezu. Úžasné vlastnosti rýžové vody na vlasech jsou neocenitelné, takže stojí za to použít tento typ pleťové vody v naší domácí péči.
Asiatky třídí rýži

Rýžová voda na vlasy: tajemství asijských žen

Prospěšné vlastnosti rýžové vody pro naše vlasy rozhodně nejsou mýtem. Tým vědců studujících japonskou tradici pracoval na důvěryhodnosti tohoto tvrzení. Když studovali historii této techniky péče, narazili na informace o ženě z Heianova dvora, která byla známá krásnými dlouhými vlasy. Jak se ukázalo, za jejich výjimečnou krásou bylo oplachování z Yu-Su-Ru, což je voda zbývající z vaření rýže, nejdůležitější součásti japonské stravy. Rýže byla používána nejen v péči o vlasy, ale také v péči o tělo a obličej kvůli svým neobvyklým a jemným vlastnostem.
rýže v misce

Rýžová voda: co to je?

Rýžová voda je prostě voda, která zůstane po vaření rýže. Může se jednat o obyčejnou bílou rýži, ale nejlepší výsledky přináší voda z rýže získaná z jasmínové a hnědé rýže. Ale co je nejdůležitější, voda, ve které vaříte rýži, nelze osolit. Vaření rýže vytváří mléčnou vodu. A tuto vodu používaly japonské ženy ve starověku. V minulosti byla k opláchnutí vlasů používána hlavně kvašená voda, která měla mít lepší vlastnosti. Doporučujeme také rýžovou vodu na několik dní odstát, pak má odkyselovací vlastnosti. Během procesu kvašení nabývá rýžový oplach pH velmi podobné přirozenému pH vlasů a podporuje jeho regeneraci. Chcete-li získat kvašenou rýžovou vodu, zalijte půl sklenice rýže dvěma sklenicemi vody a poté nechte 15 minut vařit. Takto připravená esence, která bude později vyžadovat ředění, by měla být skladována při pokojové teplotě asi 2 dny.

Úžasné vlastnosti rýžové vody na vlasy

Rýžová voda je plná živin, které příznivě působí na pokožku a vlasy. Zinek, železo, vitamín A, B vitamíny, hořčík, draslík a inositol – látka, která zlepšuje pružnost vlasů. To jsou ingredience, které najdete v oplachování rýží. Obnovují poškozenou strukturu vlasů a vytvářejí jakýsi přírodní ochranný štít proti škodlivým vnějším faktorům