Ekologické prací prášky

Nemusíte se bát, že by vám nevypraly stejně dobře jako klasické prostředky na praní. Jejich nabídka se stále rozšiřuje a vy si tak můžete vybrat ze stejných provedení jako u těch, které vyrábějí velké chemické nadnárodní koncerny.

vyprané dětské prádlo

Prací gely

Jsou tekuté a pomocí odměrky zvolíme potřebné množství prostředku, který nalijeme do zásobníku pračky, kde běžně dáváme prací prášky. Gel se během praní smísí s vodou a účinkuje jako běžný prací prášek. Přírodní prací gely bývají vyrobeny z rostlinných složek a také z pracích ořechů, které jsou extrahovány a zpracovány do podoby gelu.

Ořechy na praní

Prací ořechy pocházejí z oblasti Himalájí, kde se již celá staletí používají na praní prádla. Prodávají se v krabicích spolu s látkovým pytlíčkem, do kterého ořechy vložíte a umístíte spolu s prádlem do bubnu pračky. Během praní ořechy zmýdelnatí a s pomocí vody odstraní špínu z prádla.
sušení prádla na šňůře

Prací prášky

Mýdlové ořechy jsou univerzálně použitelné, takže je najdete i v klasickém provedení – v prášcích na praní. V nich jsou ořechy rozemleté a díky saponinu plní funkci odstraňování špíny z vašeho prádla.

Vůni v přírodních pracích prostředcích zajišťují esenciální oleje, které prádlo jemně provoní. Není to žádná chemická vůně, ale jen lehký závan levandule, pomerančů nebo citrónu. A komu by to bylo málo, jsou k dostání přímo i ekologické vůně do pračky, které nalijete do zásobníku určeného pro dávkování avivážního prostředku.

Prací prostředky vyrobené z přírodních složek jsou nejlepší variantou pro praní dětského prádla, pro ekzematiky, a také pro praní látkových plen miminek, pokud používáte klasické přebalování bez jednorázových papírových plenek. Jsou také biologicky rozložitelné, většinou je to okolo 97 %, takže máte čisté svědomí, že při svém pravidelném praní nezatěžujete přírodu.

Dalším plusem je to, že výrobci ekologické a přírodní drogerie netestují své přípravky na zvířatech, takže jste k nim ohleduplní.