Bělejší zuby? To nemusí být sen – Zkuste pár domácích triků!

Máte problém se zažloutlými zuby? Pokud si myslíte, že by bylo vhodné zuby vybělit, můžete to zkusit i doma. Jaké domácí triky vám pomohou? 

Bělejší zuby? To nemusí být sen – Zkuste pár domácích triků! 

Za zažloutlé zuby může strava, některé druhy potravin, ale hlavně pak káva nebo cigarety. Chtěli byste mít bělejší zuby? Nemusíte hned běžet k zubaři a žádat bělení od něj. Pokud jste přemýšleli o bělících gelech nebo pastách, které se dají zakoupit, také si to dobře rozmyslete. Můžete to totiž zkusit i jinak, po domácku a mnohem levněji a dost možná i rychleji. Co vám dopomůže k bělejšímu úsměvu? Chcete mít zuby krásně bílé? Vsaďte na jablečný ocet nebo třeba kurkumu. 

krásný úsměv

Bělení zubů s jablečným octem 

Jablečný ocet možná máte doma a používáte ho do salátů. Tak si s ním zkuste i zlepšit stav zubů. Ovšem pozor, nesmíte to přehánět. Jablečný ocet je výborný v boji s bakteriemi, má tu moc dezinfikovat a také bělit zuby, ale pozor, může poničit zubní sklovinu, takže jej určitě nemůžete používat denně. A jak na to? Stačí, když smícháte trošku jablečného octa s obyčejnou vodou a pak si budete touto směsí proplachovat ústa. Stačí pár vteřin a pak zase vyplivnout. 

Kurkuma nebo jedlá soda 

Znáte jistě kurkumu jako koření, koření, které barví a dokonce se v kuchyni používá k obarvení všemožných pokrmů. Vaše zuby vám ale nezabarví do žluta ale naopak je pomůže vybělit. Kurkumu ideálně smíchejte například s troškou kokosového oleje a tak si mícháním utvořte něco jako pastu. Tou si potom natřete zuby nebo si je s ní pomocí kartáčku vyčistěte. Kurkuma vám neublíží a kokosový olej také ne, takže to můžete praktikovat častěji a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat. 

bílé zuby

Další možností je pasta z jedlé sody. K ní se někdy doporučuje přidat i peroxid vodíku, ale zde musíte být hodně obezřetní, protože peroxid vodíku nesmíte polykat a ústa si poté musíte řádně vypláchnout. Účinek je ale lepší, než když použijete drahé gely a bělící pasty z drogerií.

Užijte si nádherný a zářivý úsměv. S domácími pomocníky to půjde téměř hned, stačí to vyzkoušet.