Opomíjená meruňka má v sobě spousty prospěšných vitamínů

Marmeláda – to je slovo, kterým mnoho z nás ihned naladí chuťové buňky. Jenže tato marmeláda není jen ledajaká. Jedná se tu o chuť přírody ve skle, kterou poctivý lidé s láskou připravili pro naše mlsné jazýčky. Naší 100% bio meruňkovou marmeládu si zamiluje každý. Produkt je vytvářen ze zralých krásných meruněk sbíraných zemědělci, který pečlivě vybírají každou z nich. V tomto produktu nenajdete žádný cukr, sladká je již sama o sobě díky šťavnatým plodům a přírodní sladkosti v nich samotných. Výborně se hodí na ranní snídani, oběd i k pozdní večeři. Vychutnáte si jí i samotnou.

Merunky na strome

Meruňky jsou nízkokalorické a často se používají i ve fitness jídelníčcích. Jsou bohaté na vlákninu, draslík, vitamín A spolu s vitamínem B i s vitamínem C. Je to zázračné ovoce s vynikající chutí. Mnozí tvrdí, že meruňky mají schopnost zamezit tvorbu rakoviny, a proto by v našem jídelníčku neměli chybět. Navíc po požití pouze tří meruněk denně, máme pokrytou denní potřebu vitamínu A v těle. Při konzumaci meruněk samotných dbejte na to, aby se vám nepřihodilo, že pozřete i jádro v pecce. Je silně jedovaté! Pozor také při kontaktu pecky a domácích mazlíčků! Domácím mazlíčkům prospěje pouze ovoce samotné, ale pecku nikdy nedávat.

Merunka kvet

Meruňka obecná pochází z Číny a kvete velice brzy na jaře. Je to nádherný strom již v rozkvětu. Spousta zahrádkářů volí tento strom i pro ozdobu své zahrádky. Má mnoho odrůd, a tak se setkáváme i s jemně odlišným plodem. Nicméně výživové hodnoty plodu jsou téměř totožné. Rozdíl mezi nimi je například větší sladkost a kyselost meruňky. Nejpodobnější plod k meruňce přiřazujeme broskev, která je také velmi prospěšná lidskému tělu.

Závěrem poznamenám, že bio marmeláda je velmi žádaná. Ochutnejte naší meruňkovou volbu a nebudete litovat. Již při prvním ochutnání si ji zamilujete. Nevěříte? Přesvědčte se sami.