Jak vybavit dětský pokoj a jak si poradit s nedostatkem místa?

Chtěli byste pro potomka připravit ten nejkrásnější dětský pokojíček? Dětský pokoj by měl splňovat všechny předpoklady toho, aby se v něm dítěti líbilo.

Jak vybavit dětský pokoj a jak si poradit s nedostatkem místa?

Dětský pokoj si představujeme jako pokoj, který hýří barvami, jsou v něm všude hračky a je veselý na pohled. To je jistě pěkná představa, ale dětský pokoj by měl být zařízen také účelně. Dítě v něm potřebuje několik zón, aby si mohlo hrát, aby mohlo odpočívat a v pozdějším věku se i vzdělávat. Velmi často jsou dětské pokojíčky malé, často se musí sourozenci dělit o společný prostor a tak je vybavování pokoje ještě více ztíženo. Jak si s tím poradit?

pexels-photo-2790347

Zaměřte se na to důležité

Pokud máte doma málo prostoru, musíte se zaměřit na to, co je skutečně důležité. Dětský pokoj by měl mít všechno, co dítě potřebuje aktuálně, tedy s věkem se podoba pokojíčku obvykle mění. Při prvním zařizování myslete na to, že dítě poroste, není tedy moc vhodné hned malovat stěny křiklavými barvami a přehánět to. Volte neutrální a přírodní barvy, oživit pokoj pak můžete ještě nalepovacími tapetami nebo dekoracemi a doplňky. Samozřejmostí je pak kvalitní postel nejlépe s úložným prostorem pro hračky nebo jiné věci. Pokud je dětí více, prostor ušetříte pořízením patrové postele. V případě jednoho dítěte se také hodí patrová postel, ve spodní části může být nejdříve koutek pro hraní a později psací stůl se šuplíky.

pexels-photo-3958952

Pokoj by měl být jednoduše a prakticky zařízen tak, aby se v něm dalo dobře uklízet, dítě by tam mělo mít své hračky a také úložný prostor pro ně, stejně jako pro své věci a oblečení. Vypomoci si můžete úložnými boxy. Snažte se využít i prostoru na stěnách, poličky na knížky a podobné věci se budou jistě také velmi hodit. Pokud si nevíte rady, neváhejte si prohlédnout návrh dětského pokoje. Ten si samozřejmě můžete nechat i odborně zpracovat a svému potomky tak dopřát opravdu jedinečné království.

Praktické věci

Dětský pokoj by měl být i po praktické stránce dobře vybaven. Nezapomeňte na kvalitní osvětlení, vybírejte nábytek z odolného a zdravotně nezávadného materiálu, a pokud to jde, vyhněte se kobercům. Volte raději jen ty kusové, které mohou sloužit jako skvělé hrací plocha pro nejmenší. Čím starší dítě bude, tím více do vybavení svého pokoje bude mluvit, občas se tak budete muset obrnit i trpělivostí.

Hlavní je, aby se dítěti v pokoji skutečně líbilo a mělo tam vše, co potřebuje.