Co si představit pod pojmem ekologické obalové materiály

Chcete-li přispět k ochraně životního prostředí, pak využijte ekologických obalů, které jsou buď samostatně rozložitelné v přírodě, anebo dobře recyklovatelné. V současné době máme více možností a tak si tu vyjmenujme ty nejčastější:

přenášení krabic

Tělíska flo-pak z kukuřičného škrobu – tělíska flo-pak připomínají drobné polštářky či křidélka a můžete mezi ně vkládat i sklo, porcelán, křehký plast a cokoli, co se problematicky balí např. při stěhování. Jsou natolik pružná, že předměty uvnitř krabice nepoškodí, zabrání jejich pohybu a posouvání, což je důležité hlavně u krabic, které se pokládají na sebe, nebo s nimiž se nezachází zrovna v rukavičkách. Tělíska flo-pak se vyrábí buď z polystyrenu, nebo se s nimi můžete setkat v podobě snadno kompostovatelného kukuřičného škrobu.

balicí papír

Kartonová vlna – z papírového kartonu se vyrábí především krabice různých velikostí a tuhosti pro skladování a transport nerůznějšího zboží ve všech kontinentech naší planety. Obrovskou výhodou papíru je jeho druhotné využití ve formě recyklátu a tudíž poměrně velký přínos pro životní prostředí. Z kartonu se později zrodila i kartonová střiž neboli vlna, materiál je prostříháván tak, aby připomínal tahací harmoniku a byl náležitě pružný a zároveň pevný. S kartonovou vlnou uspějete při balení předmětů do krabic, když potřebujete vyplnit zbývající prostor tak, aby se uvnitř nic volně nepohybovalo. Kartonová vlna zaujímá velký objem a zároveň dobře fixuje, čehož využívají mnohé e-shopy, které odesílají zboží zákazníkům přepravními společnostmi.

Výplňové polštářky z rozložitelného materiálu – Podobnou funkci jako kartonová střiž má i polštářek naplněný vzduchem. Je velmi lehký a poddajný a dobře zabezpečí i velmi křehké věci v krabici. Některé polštářky se vyrábí z plně rozložitelného materiálu, který je možné bezpečně vyhodit do běžného komunálního odpadu podobně, jako zbytky potravin.