Tablet, laptop, nebo stolní počítač?

Rozhodnutí, zda si pořídit tablet, laptop, nebo stolní počítač může být těžké. Neliší se totiž pouze podle ceny, ale rovněž dle toho, co očekáváte, a k čemu by měl přístroj sloužit. Co bude nejlepší pro vás?

Tablet

Dvěma nespornými výhodami tabletu jsou rozměry (tedy skladnost), a také cena, která je zde poměrně nízká. Tablet obvykle slouží k hraní her, sledování videí, k brouzdání po internetu, či k pořizování zápisků. K tabletu si můžete dokoupit i klávesnici, a používat jej místo laptopu třeba k zapisování ve škole, či při pracovních cestách. Nezabere příliš místa, a na tyto základní věci to postačí. 

černý tablet

Laptop

Co se laptopu týče, je vhodný pro všechny, kteří chtějí stejné funkce, které nabízí stolní počítač, ale potřebují počítač přenosný. Co se ceny týče, je jednotná, zatímco u počítače musíte koupit zvlášť monitor, klávesnici, myš, a reproduktory, a laptopu ne. Laptopy jsou pak vhodné i pro hráče profesionálních her, a seženete je v sekci herní notebooky. Abyste však dostali stejnou kvalitu jako u stolního počítače, musíte si připlatit. Nemluvě o tom, že životnost laptopu je mnohem nižší, než u stolního počítače. Důvodů je hned několik. Stolní počítač je prostorná bedna, do které se toho spousta vejde, a tudíž má lepší funkci. Laptop naproti tomu neustále přenášíte, čímž se může poškodit. Laptop také nemůžete jen tak rozebrat a vyčistit. Ideální je koupit si pod něj speciální podložku s ventilací, aby se nepřehříval.

práce na laptopu

Stolní počítač

U stolního počítače musíte vždy počítat s tím, že investice bude větší co se doplňků týče. Monitor, myš, klávesnice, a další. Nelze jej jen tak přenést, je totiž určen k práci na jednom místě. Výhodou však je, že jednotlivé součástky můžete obměňovat, a pokud později toužíte po lepší grafické kartě, harddisku, nebo čemkoliv jiném, stačí to vyměnit, a není nutné kupovat celý nový počítač.