Nemáte přátele? Zkuste internet!

Najít si k sobě ty pravé lidi, s nimiž byste sdíleli své /klidně i velmi specifické/ zájmy, není jen tak – ve škole či v práci máte totiž prostě omezené možnosti. A pokud jste nároční a specifičtí, je dost možné, že si tam s někým jen tak nesednete. Pokud Vám nic moc neříkají různé kroužky a kurzy a připadali byste si na nich hloupě, zkuste si najít přátele na internetu.

chatování přes Whatsapp

Na internetu existuje plno možností, kde se můžete socializovat s lidmi – existuje plno platforem, jako například Facebook, YouTube, lide.cz a jiné seznamovací sítě, na kterých nemusí nutně jít jen o hledání si partnera, ale právě třeba i jen přátel. Pokud jste ale žena/slečna, je vysoce pravděpodobné, že pokud si na nějaké takové stránce zařídíte profil a/nebo si tam napíšete inzerát, ozvou se Vám spíše jen muži toužící po té jedné věci. Musíte se tak prodrat kvanty odpovědí, než narazíte na některou, kterou Vám píše člověk, co si chce jen kamarádsky popovídat.

dívka usmívající se do mobilu

Pokud si někam budete psát inzerát, je rozhodně vhodné v něm zmínit své zájmy, záliby a popsat svojí osobnost, aby pak měli lidé, kteří se s Vámi chtějí seznámit, alespoň hrubou představu o tom, jestli byste si rozuměli nebo ne. Je také dobré zmínit, co rádi děláte, protože nějaké to společné trávení času s přáteli nad nějakými zájmy někdy může být značně lepší než vykonávat takovou činnost sám/sama. Je možné se také seznámit s lidmi, kteří jsou ochotni s Vámi cestovat do různých zemí, protože když je člověk v neznámé zemi, rozhodně se bude cítit jistěji, když to bude moci alespoň sdílet s jiným člověkem a ti dva si tam budou moci být oporou. Dále je celkem důležité zmínit i to, odkud jste – pokud byste se chtěli s danými přáteli setkávat osobně, je rozhodně lepší, když budou odněkud poblíž. Nicméně ale i třeba jen psaní s lidi podobného smýšlení může být podnětné a inspirativní.

Možnost je i socializaci s lidmi tolik nehrotit a třeba jen různě přispívat do všemožných diskuzí, účastnit se různých streamů a třeba i začít něco sám kreativně dělat a sdílet to na sociálních sítích a čekat, že se ti praví lidé ozvou sami – už jen z toho titulu, že se jim bude třeba líbit Vaše umění, je pravděpodobné, že se jim bude líbit i Vaše osobnost.