Jezte zdravě, budete se cítit lépe!

Zdravá strava není dobrá jen k redukci naší váhy. Přemýšlejte o tom takhle, naše tělo je schránka a většina z nás řeší její vnější vzhled. Tato pomyslná schránka musí perfektně fungovat i zevnitř, jinak bude napaden i zevnějšek.
žena trpící únavou
Zní to možná složitě, ale podstatou je, že bychom se měli zajímat nejen o povrchní krásu, ale i o naše celkové zdraví. Samozřejmě, že zdravou nevyléčíme demenci ani rakovinu, ale může se stát prevencí skoro ke všemu.

přejedený muž sladkými dezerty

· Imunita

Zvlášť v zimních měsících je potřeba si posilovat imunitu a to je nejlépe realizovatelné právě pomocí potravin, které obsahují všechny vitamíny, které tělo potřebuje. Nejvíce se samozřejmě jedná o ovoce a zeleninu. Když k tomu přidáte ještě přiměřený pohyb, vaše imunita se jistě posílí.

· Bolesti hlavy a únava

Trpíte bolestmi hlavy a nesnesitelnou únavou, která nemá konce? Možná je to zase ve stravě. Na první pohled se tato úvaha zdá skoro směšná, ale jen se zamyslete! Jíte dost, ale samé prázdné potraviny, které neobsahují ani vitamíny ani vlákninu a jiné potřebné látky. Často jsou tyto problémy způsobeny nadmírnou konzumací cukrů a to především těch, které se přírodně v potravinách nevyskytují. To znamená dorty a jiné pochutiny. Neznamená to, že už nikdy tyto potraviny jíst nemůžete, pokud je to jednou za čas, tělu to nevadí nebo ještě lépe, zkuste jejich zdravější variantu. Není tam tolik cukru nebo je nahrazený něčím jiným a zkuste vybírat třeba takové dezerty, které jsou bohaté na oříšky a různá semínka.

· Správné fungování střev

K tomu vám dopomůžou potraviny, které v sobě mají vlákninu. Do této stravy můžete zařadit ovoce, zeleninu, ovesné vločky, mléčné výrobky, zkrátka výběr je veliký. Pokud k tomu začnete cvičit, za chvíli zapomenete na nesnesitelné bolesti břicha.

· Redukce váhy

A jsme zpět u té vnější krásy, která je samozřejmě pro nás také důležitá. Ona naopak bude ještě krásnější, protože když se cítíte lépe, je to vidět i na vašem výrazu. Navíc se vám může i zlepšit pleť a další faktory. Tak to zkuste. Není potřeba hned jídelníček měnit úplně naruby. Zkuste zezačátku malými změnami a uvidíte, co vám bude vyhovovat.