Kdy je potřeba pilový kotouč na ocel

Prakticky v každé rodině se najde nějaký kutil. Někdo, kdo prakticky všechen svůj volný čas tráví v dílně, kde se snaží zlepšovat či vyrábět vybavení domácnosti. Je pravdou, že v porovnání s jinými se jedná o relativně neškodný koníček, avšak i zde je potřeba jej financovat.

Jednou z hlavních věcí, která je k tomu potřeba, je nářadí. Obvykle navíc nestačí jen klasické kladivo a šroubovák, případně francouzský klíč, které najdeme v každé domácnosti. Pro složitější projekty je potřeba například vrtačka s několika druhy vrtáků, případně pila.

dilna2

Samozřejmě dnes se již prakticky nepoužívá klasická ruční. Plně ji nahradila elektrická kotoučová, známá také jako cirkulárka. Je totiž mnohem přesnější, rychlejší a snadnější s ní pracovat. Avšak k tomu, aby skutečně dobře fungovala, je potřeba mít i vhodný kotouč.

To je jedna součást tohoto typu pily, která se dá poměrně snadno vyměnit. A z dobrého důvodu. Snadno se může totiž stát, že se ztupí, ulomí se zuby, nebo se jen opotřebuje častým používáním.

Je však jasné, že my chceme, aby jeho životnost byla co nejdelší. I proto začaly firmy vyrábět nejrůznější specializované kotouče. Oblíbené jsou mezi lidmi především ty, které jsou určeny pro řezání materiálů, se kterými má univerzální typ problém. Příkladem může být pilový kotouč na ocel.

pila4

Jak již název napovídá, je určen především pro řezání ocele. To samozřejmě neznamená, že by nezvládl jiný materiál. Například se dřevem by si hravě poradil. Otázkou však je, zda je nutné tento kotouč kupovat. Přeci jen, jeho cena není ani zdaleka nejnižší.

Zde pak záleží především na tom, jak často jej budete potřebovat. Pokud řežete kov či ocel relativně často, či máte naplánovaný projekt, kde se s tímto materiálem bude hodně pracovat, pak se jistě vyplatí do něj investovat. Pokud byste jej však pro jeho původní účel využili jednou do roka, či ještě méně, pak je to zbytečné. Přeci jen, i dnes se dají najít levnější varianty.