Jak vybrat zábradlí pro vnitřní schody: styly, materiály a nápady

Zábradlí mezi funkčností a stylem

Kromě estetického faktoru při výběru zábradlí je jasné, že funkčnost vyžaduje největší pozornost. Zábradlí má být z hlediska bezpečnosti užitečné pro lidi, kteří používají schodiště uvnitř domu. Ve vnitřním prostředí a v přítomnosti dětí a starších lidí je nutné zvolit nejbezpečnější zábradlí, aby nedocházelo k nepříjemným nehodám. Stejně důležité je, aby bylo správně namontováno.

I když je funkční aspekt u zábradlí důležitý, vzhled představuje jeden z hodnotících parametrů, kterým se nejvíce zabýváme. Může se to zdát nepodstatné, zábradlí však může výrazně ovlivnit celkový dojem ze schodiště. Jde tedy o volbu, která musí zajistit harmonii se stylem schodiště a samotného domu a samozřejmě s vkusem těch, kteří v domě žijí.

dřevěné schodiště1

Moderní materiály zábradlí pro vnitřní schodiště

Zábradlí jsou dostupná v široké škály materiálů. Každý z těchto materiálů se může přizpůsobit domu v klasickém nebo moderním stylu. Dřevo, hliník, ocel, sklo, tepané železo: to jsou jen některé z materiálů používaných k výrobě zábradlí.

Jak ale vybrat ideální materiál pro zábradlí, které chcete koupit? Odpověď je jistě především v estetické linii, kterou je třeba vnímat. Například dřevo je po mnoho let nejpoužívanějším materiálem pro konstrukci vnitřních zábradlí. V posledních letech se tento materiál přizpůsobil funkčností a novým designem současným potřebám lidí.

zábradlí1

I přes nové trendy, jako je například použití skla a nerezové oceli, zůstává dřevo osvědčeným materiálem pro výrobu dřevěného zábradlí fa-havlicek.cz. Díky všestrannosti a schopnosti přizpůsobit se všem stylům je to dobrá volba. Dřevěné zábradlí je nejen krásné, ale i dostupné.

Zábradlí je prvek, který musí mít konkrétní parametry. Mělo by být například minimálně 90 cm vysoké. Často si ale lidé volí i variantu vyšší a někdy je dokonce spojeno se stropem. Také vzdálenost mezi jednotlivými prvky zábradlí by měla odpovídat požadované bezpečnosti, aby v případě použití dětmi byla zajištěná jejich stoprocentní bezpečnost. Bezpečné schodiště, které má více jako 5 schodů by mělo už zábradlí mít a dřevo je ta nejlepší volba.