Složité technologie

Vzpomínáte si třeba například na svůj první počítač? Pokud ano, tak logicky taky budete vědět, jak jste na tom byli se znalostmi, když k vám domů počítač přivezli. My jsme sice taky měli počítač, ale byl už takový starší, takže se hodně zasekával. Opravdu není nic horšího, než když něco děláte na počítači, který se vám stále seká a nechce fungovat. Jistě si představujete taky to, jak se stále točilo takovéto pověstné kolečko, které úplně nikdo nesnášel. Protože to znamenalo, že se stránka načítá a většinou to trvalo opravdu hodně dlouho, takže jsem si řekla, že informační technologie nebude asi nic pro mě, i když mě to hodně zajímá.

Toužím po lepších znalostech.

Absolutně Jsem nedokázala pochopit třeba moji kamarádku, která počítač měla stejně dlouho jako já, ale byla tak o sto procent napřed. Opravdu bych nepochopila, kde se tohle mohla všechno naučit. Tak jsem se kamarádky zeptala, aby mi řekla své tajemství. A ona mi řekla, že o počítač se zajímá opravdu hodně dlouho, tak se taky dobrovolně učila nějakému kurzu a taky poslouchala své rodiče kteří, byli informační analytici.

Technologie jsou někdy složité.

Takže tady jde alespoň vidět, že když se člověk učí, tak mu samozřejmě všechno půjde. A tady taky jde o to, a by měl člověk chuť se učit, protože bez chuti na učení to opravdu nepůjde. Já sama jsem si řekla, že bych si přála mít taky takovou chuť do studování, jako moje kamarádka. Bohužel tohle se mi ale nepodařilo, a nakonec jsem ani nedostudovala kvůli tomu, že jsem nerozuměla informační technologií. A musím vám říct, že když se tomu nebudete věnovat naplno a hned od začátku, tak se to potom opravdu těžko pochopí. Sice na konec už jsem vystudovala ještě jednu střední školu místo vysoké školy, ale opravdu hodně mě to mrzí i nyní, protože jsem si přála mít vysokou školu. Mnoho lidí chce studovat vysokou školu včas, tak je se to učí ve velkém.