Skupinová cvičení

S novým rokem jistě přišlo mnoho předsevzetí ohledně cvičení. Nebo jen hledáte co nového zkusit? Jaká aktivita by byla vhodná pro vaši povahu? V každé posilovně vám nabídnou svoje osvědčená skupinová cvičení, korespondující s poptávkou a současnými trendy. Název „břicho, boky, zadek“ asi není třeba více rozebírat. Jediné co by vás mělo zajímat je tedy pro kolik účastníků je lekce koncipována, jak dlouho bude trvat a na kolik vás to vyjde. Vhodné oblečení a občerstvení je čistě na vás. Ale leckdy jsou názvy tajuplné a nic neříkající. Níže najdete přehled a stručné vysvětlení aktuálně nabízených tréninků a co si pod tím představit.posilovací trénink.jpg
 
BODYFORMING
Dnes již osvědčená klasika, oblíbená u žen, které se chtějí zpevnit, nevyhledávají příliš velké tempo, ale pilates je pro ně málo akční. Kombinace aerobních a posilovacích cviků. Lekce by měla gradovat od zahřátí, přes posilování, po závěrečné protažení.
BOSU
Další velký hit mezi ženami, který si i po čase drží pozici. Cvičení na půlkulatém míči, které má zajistit zpevnění celého těla, dodání rovnováhy i protažení.
FITNESS BOX
Jeden z novějších zástupců a zastoupený muži i ženami. Jedná se o aerobní cvičení s boxovacími pytli. Trénink, který nevede k zápasu, ale ponechává si všechny benefity a je nekontaktní!
HIIT
Intenzivní trénink pro pány i dámy, který má rychlé výsledky při shazování hmotnosti a nabírání svalové hmoty. Zároveň posiluje kardiovaskulární systém. Ale pozor, jde o opravdu náročný intervalový trénink.
JOGA
Cvičení zažívající dlouhodobě obrovský boom. Uvolnění, redukce stresu, léčba bolestí zad, protažení celého těla a pocty klidu a harmonie jsou jen špičkou ledovce benefitů tohoto cvičení.jógové pozice.jpg
KRUHOVÝ TRÉNINK
Další z náročnějších druhů cvičení. Celou dobu se drží vysoké tempo, střídání cviků a stanovišť velmi rychle přinášející zvýšení fyzické kondice a to nejen svalů, ale i vytrvalosti.
PILATES
Terapeutické cvičení pro každého. Přináší jak zpevnění, zeštíhlení, ale také protažení celého těla. V přiměřeném tempu, zakončené relaxací vám představí to nejlepší z východních cvičení a rehabilitace.
TABATA
Verze tréninku HIIT. Efektivní intervalový trénink založený na krátkých velmi intenzivních sériích, které střídá ještě kratší odpočinek.
TRAMPOLÍNY
Snadné, zábavné cvičení pro každého. Za rytmu hudby spalujete kalorie rychle a efektivně.
TRX
Cvičení na závěsném zařízení, kde využíváte váhu svého těla ke zpevnění, posílení i protažení. Celou dobu je zapojené celé vaše tělo, včetně svalů vnitřních, je tedy dobré mít alespoň minimální kondici.
ZUMBA
Rychlá, optimistická, taneční, to je zumba. Největší boom má sice možná za sebou, ale nadále si drží své příznivce. Zejména proto, že si často nepřipadáte, že cvičíte, ale vlastně se skvěle bavíte na latinsko-americkou hudbu.