Jak méně nakupovat

Všeobecně se ví, že daleko větší problém s nakupováním mají příslušnice něžného pohlaví, není se čemu divit na ženy je společností vyvíjen mnohem větší tlak. V dnešní době, kdy se dá oblečení pořídit opravdu levně, stále více žen trápí plné šatní skříně. Zde jsou rady, jak se tomu alespoň trošku vyhnout.

žena + tašky

Nakupujte jen opravdu nutné věci

Zkuste se vyhnout náhodným nákupům. Nechoďte do obchodu s oblečením, nebo jinými drobnostmi, když nic konkrétního nesháníte. Vyhnete se tak unáhleným, zbytečným kupům jen proto, že je zboží za dobrou cenu. Pozor i na nepotřebné věci z výprodejů. Vyhněte se i online nákupům. Lidé také často nakupují když se nudí, např.: v práci, zkuste se tedy zabavit jinak – čtěte zajímavé články, nebo se třeba zdokonalujte v cizím jazyce.

Často věci probírejte

Každý měsíc si protřiďte věci ve skříni a co nenosíte dejte stranou, pokud to do dalšího měsíce nevyužijete, vyhoďte to, nebo to zkuste prodat. Uvidíte, že budete mít mnohem lepší pocit z prázdnější skříně, navíc můžete při prodeji přidat nějakou korunu do svého rozpočtu.

Spočítejte si peníze navíc

Zkuste si z výplaty odečíst potřebné výdaje a zbylou částku investovat do něčeho prospěšného – posilovna, masáže, kadeřnice, nebo nějaký zážitek. Můžete zkusit peníze vkládat na nějaký spořící účet a když bude částka vyšší, tak za ně jeďte na dovolenou, nebo si pořiďte novou televizi.

Nenakupujte kvůli rozptýlení

Mnoho žen nakupuje když jsou nervózní, nebo je něco rozhodí. Vymyslete si jiný způsob, jak se zbavit napětí, jděte na procházku, zacvičte si, nebo si přečtěte skvělou knihu. Chuť jít do obchodu Vás s novou činností brzy přejde a budete mít více elánu.

nákupy + žena

Odměňte se

Teď, když máte ve skříni víc místa, můžete si dopřát malý dárek. Stanovte si den, kdy půjdete bez výčitek nakupovat. Nebojte se koupit si dražší věc, alespoň jednou za měsíc si nějakým novým kouskem v šatníku můžete udělat radost. Ale pozor, všeho moc škodí.