Průzračně čistá voda – žádný problém

Všichni majitelé zahradních bazénů mají je https://www.kosmas.cz/knihy/224832/pripad-sant-ambrogio/ dnu společnou věc a to, že se snaží udržet dokonale čistou vodu v bazénu, aby byla vhodná ke koupání. Údržba bazénové vody nemusí být nijak složitá, když víte, jak na to. Je zapotřebí využívat spolehlivých přípravků bazénové chemie a správě a hlavně pravidelně je dávkovat do bazénové vody a pak se nemůže nic stát. Ovšem, co dělat, když máte tvrdou vodu? Že máte bazén napuštěný tvrdou vodou, poznáte tak, že se Vám ve vodě začne objevovat bílý zákal či dokonce se začnou usazovat vápenaté krusty na různých částech bazénu. V takovém případě je dobré sáhnout po změkčovači, kterým je tabletová regenerační sůl. Změkčovač vody totiž odstraní z vody přebytečné ionty vápníku a hořčíku a zabrání tak jejich usazování a tím ochrání Váš bazén před tvrdou vodou.

stylový bazén

Tabletová regenerační sůl je vlastně lisovaný chlorid sodný vytvarovaný do tablet a na trh je dodávána v pětadvaceti kilových baleních. v naší nabídce najdete sůl od renovovaných zahraničních dodavatelů a to přímo v té nejvyšší kvalitě. Nejenže jde o přípravek bazénové chemie určený pro úpravu bazénové vody, ale také je lze využít i v domácích úpravnách pitné vody či dokonce i v kuchyňské myčce na nádobí.

bazén u domu

Ovšem k udržení dokonale čisté a průzračně vody je zapotřebí toho udělat trochu více. Jistě dobře víte, jak ej důležité do vody pravidelně dodávat dostatek chloru a že kvalita vody závisí na hodnotách PH, které je potřeba pravidelně kontrolovat za pomocí testeru a srovnávat pomocí k tomu určených přípravků. Není od věci do vody také přidávat preventivně algicid proti řasám a být pro každý případ vybaven chlor šokem, kdyby náhodou byl potřeba. A pak už jen stačí odstraňovat mechanické nečistoty síťkou a bazénovou filtrací a uvidíte, že tak průzračně čistou vodu Vám budou závidět i sousedi.