Grand Theft Auto V

Hra Grand Theft Auto V je jedno z dalších pokračování velmi úspěšné série Grand Theft Auto. Jedná se o hru s otevřeným světem. Čeká na Vás spousta akčnosti a dobrodružství, protože jde o hru zkráceně RPG, neboli, že se hráč vcítí do role fiktivně vymyšlené postavy a za daných pravidel číní ve hře svá rozhodnutí. Poprvé se na trhu hra objevila v září roku 2013 pouze pro platformy Xbox 360 a Playstation 3 a o rok později vyšla pro XboxOne a Playstation 4. Až v dubnu roku 2015 se hra objevila i pro Microsoft Windows.
americké auto
Příběh celé hry byl vsazen do smyšleného města San Andreas v jižní Kalifornii a poté i do Los Santos, kterému bylo předlohou samotné Los Angeles. O úspěšnosti této hry se nedá vůbec pochybovat a o tom také svědčí její prodejnost. Ta totiž překonala hranici sta milionů kusů.
V samotné hře budete moct dělat v podstatě vše na co si vzpomenete. Můžete se procházet po městě, létat všemi možnými dopravními prostředky, dostanete se do potyček s policií či jinými gangy, ale hlavně můžete nasednout do jakékoliv káry, kterou potkáte a prozkoumávat tak celé město. Vy budete mít možnost hrát ve hře za tři následující kriminálníky. Kriminálníci se jmenují: Trevor, Michael, Franklin.
počítačový hráč
Každý z nich má za sebou velmi pestrou kriminální minulost a vy budete mezi nimi přepínat v souvislosti na každé misi. Všichni tři mají svůj specifický charakter a schopnosti. K dispozici budete také mít opravdu různorodou škálu zbraní a výbušnin, což zajistí opravdovou zábavu. Hra má svoje kouzlo a rozhodně se nebudete nudit, ať už při propracovaném příběhu, nebo jen při potulováním městem. Můžete totiž vyzkoušet skok padákem, potápět se nebo třeba navštvit kadeřníka, obchody či tatérský salón. Každý z postav bude mít u sebe svůj mobilní telefon, který nabízí spoustu dalších služeb např. volat s přáteli, kontaktovat různé služby, brouzdat po internetu. Jednoduše na Vás čeká spousta zábavy.
Teď už ale není na co čekat a vyzkoušet si hru na vlastní kůži!