Dobrý vztah k sobě, dřív než k Tobě

Procházíte kolem zrcadla a ani se nepozastavíte. Nechcete. Vlastně už dlouho nejevíte zájem o sebe. Trpíte a vaše nitro také. Ať máte za sebou cokoliv, zastavte se a dýchejte. Je ve Vás víc, než si dokážete představit.
pár v zasněžené noci

Dejte si čas

Být sám neznamená být osamělý. Nejsme háček, na který se něco věší. Představme si sami sebe jako skálu. Taková skála vzniká zvětráváním, erozí, gravitačními přesuny hmot. Každá skála vznikla jinak, za jiných podmínek. Tak jako my lidé. Před tím, než budeme chtít tvořit pár, měli bychom si být jisti sami sebou. Být svou největší oporou. Být co nejsilnější skálou. Chtít bojovat se všemi „erozemi“, které nás postihly. Které v nás stále jsou. A řvou. Nepovedené vztahy, které v nás nechaly pocit nejistoty. Zklamání, tíživé myšlenky, deprese, traumata. S tím a s dalšími věcmi se musíme v životě prát. A pereme se? Nikdy bychom neměli nechat své břímě na partnerovi/partnerce. Zdá se to jednoduché a říká se, že ve dvou se to lépe táhne. Než ale vstoupíte do vztahu, měli byste vědět, že ten druhý může a pravděpodobně bude mít svůj „uzlíček“ na zádech také. Také si ponese jizvy minulosti. Možná i ty otevřené rány přítomnosti. Můžete to ale zvládnout. Musíte si být oporou – navzájem.

Hledejme pomoc
Na všechno ale nemusíme být sami. Naši blízcí možná nepochopí vše, co jim povíme, ale jistě se pokusí udělat vše, pro vaše dobro. Dejme na rady přátel, milovaných. Zvláštní situace vyžadují zvláštní řešení.
muž v zrcadle
Síla je v každém z nás

Potřebujete sebe, abyste stáli bez opory. Jedině tak můžete být oporou pro někoho dalšího. Pro přátele, rodinu a spřízněnou duši. Nezapomeňte, že minulost má každý z nás a všichni si prožíváme období a někdy je jich tolik, že ztrácíme síly. Doufáme, že nám někdo podá pomocnou ruku. Někdy se tak stane, jindy ne. To nás nutí bojovat, tak bojujme. Tak bojujte, dejte do toho vše, pro Vás! Pro Váš zdravý (budoucí) vztah. Můžete být silní, silnější než skála sama.