Nenahánějte partnera, upevníte vztah

Všichni toužíme po dokonalém vztahu s perfektním člověkem. Přejeme si, aby vše klapalo a na nebi nebyl ani mráček. V reálném světě bohužel občas taky prší, a proto je třeba zachovat chladnou hlavu a umět odpouštět. Je zcela v pořádku se čas od času nepohodnout, každý jsme jiný a občasné neshody ke vztahu jednoduše patří. Na druhou stranu být partnerovi neustále za zády taky není ideální. Zachovejte si důstojnost a naučte se zdravému vztahu.Osvoboďte se od stereotypů
Míváme tendenci projevovat naši náklonnost vůči svým partnerům co nejintenzivněji a nejusilovněji. Myslíme to dobře a toužíme po tom, aby se nám dostalo té samé pozornosti. Někdy je to bohužel spíše na škodu a partnera spíše dusíme a odháníme, i když si to neuvědomujeme.
Chceme-li si zachovat dravý vztah, musíme se naučit trpělivosti.
Přijměte, že čas od času páteční večer strávíte s přáteli nebo sami a nepovažujte to za prohru. Dopřejte si čas jen pro sebe. Rozmazlujte se a užívejte si chvíle strávené se sebou samým. Nejen, že to posilní vztah mezi vámi a vašim protějškem ale také získáte jistý odstup.
Když si bude vaše drahá polovička chtít vyrazit s přáteli, dovolte mu to. Podpořte ho a ubezpečte, že mu to přejete. Zakažte si neustále kontrolovat a vypisovat. Projevte zájem o jeho záliby a navrhněte mu aktivitu, kterou může podniknout s kamarády. Všimne si, že jste sebevědomá a bude mít o to větší důvod s vámi strávit další chvíle.Buďte tu pro sebe
V situacích, když jste spolu splynete v jednu bytost a užívat si láskyplné okamžiky ve který se budete navzájem doplňovat. Buďte soběstačná a ukažte, že jste schopna fungovat jako samostatná jednotka. Jakmile si všimne, že jste v jeho nepřítomnosti naprosto soběstačná budete se mu líbit mnohem víc. Bude se na vás těšit a sám od sebe se zajímat.
Nejen, že upevníte vztah s vaší milovanou osobou, ale také začnete mít více ráda sebe. Začnete se těšit z toho, že nepotřebujete mít miláčka neustále po boku. Budete moci opět volně dýchat. Zdravý vztah je totiž založen na důvěře a svobodě.