Běžný sáčkový vysavač na důkladné vyčištění koberce nestačí

Také rádi nakupujete vybavení do domácnosti? Zálibu v nakupování tohoto sortimentu zboží má velké množství lidí, protože to souvisí s kreativitou, a ta je každému z nás vrozená. Všichni máme podvědomou touhu zařídit si bydlení tak, aby nám vyhovovalo po praktické stránce a zároveň aby naplňovalo estetický potenciál.

barevný koberec

Součástí vybavení bytových jader a rodinných domů jsou i koberce. Je tomu mnoho desítek let a pravděpodobně zájem o kobercové tkaniny bude přetrvávat i do budoucna, neboť je to dosud jediný typ podlahové krytiny, který vytvoří souvislý, rovný a celistvý povrch bez spár, bez nerovností a spojů. Dobře položený koberec vypadá na podlaze lépe, než parkety či dlažba, protože u dřeva, keramiky a kamene jde pouze o spojované úlomky a menší části, zatímco koberec vytváří dojem, jako kdyby z něho byla zhotovena podlaha jako jeden jediný odlitek.

hra na koberci

Tento úžasný dojem vytváří koberec zejména v době krátce po jeho zakoupení, dokud je nový. Časem se však začne jeho krása vytrácet z několika důvodů:

Vyšlapané cestičky – i ve snaze zabránit tomuto jevu běžným sáčkovým vysavačem se vám to nepodaří, protože ten nemá patřičný výkon, aby tomu zabránil. Běžné vysavače odstraní jen zlomek nečistot, a proto je žádoucí čas od času podrobit koberec důkladnému čištění koberců http://www.kobercekk.cz/ v Praze 6, např. patentovaným a dobře recenzovaným systémem Rotovac.

Skvrny – tu a tam vám upadne na zem chléb s pomazánkou, rajče, čokoládové oplatky, vylije se káva nebo džus a pohroma je na světě. Odstranit všechny skvrny se vám však nemusí podařit.

Změna zabarvení – nečistoty, které po vysávání vysavačem v koberci zůstanou, způsobí po určité době změnu jeho barvy. Bude se vám zdát více zašedlý a nevýrazný. Opět další důvod povolat profesionály s čisticím strojem.

Ponožkový odér – a konečně připadá-li vám, že váš koberec „voní“ podobně, jako týden nošené ponožky, je opět čas podrobit jej čištění. Chodíte-li po koberci často naboso nebo v ponožkách, což je docela běžné, jeho vlákna se pokryjí vaším potem a běžný vysavač si s ním neporadí.