Co jíst při hubnutí?

Pokud trpíte nadváhou nebo obezitou, je určitě chvályhodné, že jste se rozhodli s tím něco dělat a začít hubnout. Ovšem hubnutí vyžaduje pevnou vůli a také trochu vědomostí o tom, co je pro vás nejlepší. Nechtějte hned výsledky a nespěchejte. Na vaši aktuální váhu jste se také nedostali v průběhu pár dnů nebo týdnů.

Hodně lidí si při začátku hubnutí pokládá otázku, co bych měl jíst, abych zhubnul? Pravdou je, že nejlepší jídlo na hubnutí zkrátka neexistuje. Nebo vám bude každý ohledně toho tvrdit něco jiného. Důležité je postupně změnit svůj jídelníček tak, aby obsahoval všechny důležité makroživiny ve správných poměrech a abyste do své stravy zařazovali co nejvíce čistých, neprůmyslově zpracovaných a kvalitních potravin.

jídlo

Neměňte svůj jídelníček striktně ze den na den. Pro tělo i pro vaši psychiku to bude obrovský šok a pravděpodobně by vám taková změna dlouho nevydržela. Místo toho postupujte pomalu, pomocí malých krůčků. Měli byste se pro začátek začít vyhýbat cukru, slazeným limonádám, velkému množství bílého pečiva, smaženým jídlům a jídlům s vysokým obsahem nasycených tuků. Tyto jídla nejen že mohou být příčinou vaší vyšší váhy, ale také vůbec nejsou dobré pro vaše zdraví. Místo slazených limonád pijte čistou vodu, případně si ji dochuťte různým ovocem a bylinkami. Pokud vám nechutná celozrnné pečivo, alespoň zredukujte jeho množství během dne. Tuky volte raději kvalitní, které najdete například v ořechách, ořechových máslech nebo olivovém oleji. Místo smažení dejte přednost přípravě jídel pomocí vaření, dušení či pečení.

chůze

Nezapomeňte také do svého nového životního stylu zařadit pravidelný pohyb, který podpoří vaše hubnutí, a navíc vám pomůže krásně vytvarovat vaši postavu. Ze začátku stačí, když zařadíte více chůze, později můžete přidat i nějaké to lehké posilování. Posilování je skvělé v tom, že vám pomáhá budovat svalovou hmotu. Čím více jí budete mít, tím více se vám zvýší bazální metabolismus a budete moci toho sníst více, aniž byste přibrali.