3 největší poklady Itálie

Objevte s námi italské klenoty, které rozhodně stojí za to, aby byly zaznamenány do vašeho cestovatelského wish-listu. Mnohé z nich možná znáte, pokud se zajímáte o cestování, ale třeba vás až dosud nenapadlo, jak je důležité je navštívit. Ať už dáváte na svých cestách přednost klasickým turistickým místům, nebo naopak odlehlejším a raritním lokalitám, na své si dozajista přijde každý z vás.

italská architektura

Itálie skrývá mnoho zajímavých destinací, které jsou zejména v létě hojně vyhledávané turisty a na které se budete i po letech rádi vracet, pro jejich jedinečnou atmosféru. Konečně je možné opět naplno cestovat a užívat si změnu prostředí, která je spojená s poznáváním nového kraje a jiné kultury. Kupte si letenky do Benátek a začněte s námi poznávat i odpočívat!

karnevalový kostým

  1. Benátky. Samotné Benátky vás jistě uspokojí, zejména po vizuální stránce. Je to malé město v severní části země, které má velmi pohádkovou atmosféru. Najdete zde překrásné architektonické poklady, typické italské uličky a autentické městské trhy, na kterých pořídíte skvělý základ pro vaši večeři. Vyplatí se vám navštívit i některé z místních muzeí a posedět v malé kavárně s výhledem na centrum města. Máte-li dost času, nastupte do lodi a nechte se odvézt na ostrovy Burano a Murano. Jsou typické svými barevnými domečky a vesnickou atmosférou.
  2. Florencie. Někdy bývá kvůli hlavnímu městu Řím tak trochu zapomenuta, což by bylo vzhledem k jejímu půvabu opravdu škoda. Uchvátí vás zejména architektonickými skvosty a dómy, které sahají až do nebe a je téměř nemožné je zaznamenat na fotografii.
  3. Cinque Terre. Pokud vás láká oblast Toskánska, rozhodně můžeme doporučit menší exkurzi do oblasti Cinque Terre. Jedná se o několik malých roztomilých městeček, která jsou rozeseta po horách, dostanete se k nim po úzkých zalesněných cestách a z dálnice je téměř nemožné je vidět. Čeká vás několik barevných městeček u moře, kde vás nebude rušit okolní svět.