Nezvyklí mazlíčci jako hobby

Psi vždy byli a jsou člověku přítelem, věrně na něho čekají, než se vrátí domů z práce a spousta majitelů si své miláčky bere i na dovolenou, protože je nechtějí nechat v péči někoho cizího. Lidé se vlastně dělí na dvě základní skupiny, pejskaře a chovatele kočiček. Každému je bližší jiné zvířátko a také záleží na tom, kolik času denně chcete svému svěřenci věnovat, kočičku venčit nemusíte, naopak s pejskem musíte během dne několikrát ven, ať už se vám chce nebo ne.
hlava aligátora
Ani pejsek, ani kočka
Co člověk, to jiné hobby, jiný zájem. Kdo miluje zvířata, určitě má doma alespoň jedno, nezáleží přitom na tom, zda jde jen o rybičky, křečka nebo kočku. Pak jsou takoví milovníci, kteří svůj byt téměř po strop zaplní tvory obvyklými i méně neobvyklými, chování exotických zvířat, tedy hadů, ještěrek, leguánů, pavouků, štírů a jiných už dnes není žádnou zvláštností.
Dost často má na výběr domácího mazlíčka vliv přání dítěte, a tak se péče o morčátko či králíčka stane nakonec koníčkem pro celou rodinu. Péči o takové zvířátko zvládne i menší dítě a starostí o něj zase tolik není.
Jsou ale i lidé, kterým nestačí starat se o „běžného“ domácího mazlíčka. I u nás v České republice se můžete setkat s chovateli šelem nebo opic. Bohužel dost často se do toho hrnou ti, kteří o těchto tvorech zrovna moc neví, a tak se mohou stát nebezpečnými nejen pro ně samotné, ale i pro jejich okolí. I když se to zdá nemožné, právě opice jsou velice zákeřné, obzvláště pak šimpanzi, i když tak rozhodně na první pohled nepůsobí.
Výjimkou nejsou ani chovatelé krokodýlů, klokanů a jiných zvířat, která jsme zvyklí vídat v zoologických zahradách.
zrzavá tarantule
Prasátko na hraní
Velkým hitem posledních let je chov prasátek, ale ne těch, která jsme vídali jako malí na venkově v chlívku, ale těch mini, která nevyrostou a dají se vycvičit podobně jako třeba pes. I když na takového mazlíčka vám pár set korun rozhodně stačit nebude.