Myslete na svůj testosteron


Před několika desítkami let bylo prokázáno na základě výzkumů, že muži myslí na sex v mnohem větším rozsahu, než ženy. V současné době se však i v mužské populaci rapidně ztrácí zájem o sexualitu, což mimo jiné souvisí i s předčasným poklesem tvorby testosteronu. Kde je vlastně ukrytý ten „zakopaný pes“?

Vystresovaní muži – současný život někteří lidé komentují jako „ve zběsilém tempu“ nebo „hektický“, což ovšem může vyznít spíše jako poznámka na okraj ve stylu: „No jo, ale to tu je už spoustu let a taky jsme to přežili…“ Hektický život – to je ale stres, a to chronický, velmi nebezpečný, co se podepisuje na většině civilizačních onemocnění. Ve stresu se navíc organismus přestává čistit od toxinů (detoxikovat) a rychleji stárneme. Myslete na to a snažte se stresu aktivně postavit i s pomocí adaptogenních bylinek, například Ženšenu, jinak se to projeví i na vašem sníženém libidu a erekci. Pokud budete užívat adaptogeny, nebudete již potřebovat vědět, kde koupit Viagru, mimochodem za drahé peníze.

muž a žena

Vystresované ženy – bylo by mylné se domnívat, že stres zasahuje pouze muže, zejména v rolích manažerů, ředitelů či majitelů firem. Týká se to pochopitelně každého z nás, i ženského pokolení. Vystresovaná žena pak nemůže být svému partnerovi oporou a takovému vztahu pak hrozí rozpad a zánik.

milenecký pár

Pryč se stresující honičkou

Máte-li možnost, využijte stěhování z města na venkov, například do rekreační oblasti, kde získáte výměnou za prodej bytu chatu k celoročnímu bydlení. Snížením životního tempa nic netratíte, ale naopak získáte, což se projeví na vašem zdraví a zároveň i na partnerských vztazích a postoji k sexu. Lidé, kteří toto provedli, si pak mohou uvědomit, že ke spokojenému životu nepotřebují tolik majetku, a že je pro ně rozhodující pevné a funkční partnerské zázemí. A sex v poklidném prostředí bez stresu je něco na hony vzdáleného městskému chaosu.