Krásně žlutá kurkuma

Zrovna dvakrát nemilujete koření, zvané kurkuma? Víte, že obsahuje spoustu vitamínů a minerálů a dalších důležitých a zdravých prvků pro Vaše tělo, ale nějak se nemůžete překonat, abyste si s ním okořenili hlavní jídlo nebo snad polévku? V tom případě nezoufejte. Existují i kurkuma tablety.

Kurkuma prášek

Kurkuma je typicky většinou koření. Vyrábí se z rostliny a jejího oddenku neboli kořene, který se suší zpracovává a mele na prášek. Ten je žlutý obsahuje totiž kurkumin neboli přírodní žluté barvivo. Kromě toho v něm však najdete mnoho vitamínů a dalších důležitých látek. Obecně se říká, že se jedná o vzácné koření a je přirovnáváno k šafránu. Také se mu říká indický šafrán. Je známý již tisíce let a vždy si ho lidé cenili pro svou typicky žlutou chuť a zemitou vůni. Jemně na jazyku štípe, ale také moc dobře věděli, že je zdraví prospěšný. Pomáhá našemu trávení, zlepšuje krevní oběh, má povzbuzující účinky na organismus. Je významným antioxidantem a má protizánětlivé účinky. Pokud se nemůžete překonat a nechcete si jídlo kořenit typickým kořením, pak můžete vyzkoušet právě tablety, které velice snadno Vaše potřeby nahradí a uspokojí.

Mističky s kořením

Bio a raw

U tablet platí zásada bio a raw. Bio produkty zaručují, že se jedná o rostlinu, která byla vypěstována poctivě a kvalitně. Bio v posledních letech znamená také lepší udržitelnost samotného pěstování v přírodě. Raw je typicky čistá surovina. Neobsahují žádnou syntetiku, aditiva, barviva nebo dochucovadla.

Tablety splňují oba tyto předpoklady. Zajišťují to nejkvalitnější a nejlepší, co může svět nabídnout. Kurkuma se po staletí používá pro své blahodárné účinky na lidský organismus. Koření se již od dávné historie používá v čínské medicíně a známé je také z tradiční ajurvédy.

Tablety však nikdy nenahrazují pestrou stravu. Pouze mají doplnit některé vitamíny a další potřebné látky, které lidský organismus potřebuje a vstřebává je například z potravy a některých vzácných surovin.