Dětská trampolína může mít různé rozměry

Největší segment prodeje tohoto náčiní tvoří trampolíny o průměru 305 nebo 366 cm. Jsou velmi kompaktní a staví se nejčastěji na zahradních prostranstvích, na trávníku, v bezpečné vzdálenosti od všech překážek. Platí zde také fyzikální zákon, že čím větší dopadová plocha, tím větší sílu lze vyvinout při skákání a dosáhnout také značné výšky při výskoku. Ta může někdy přesáhnout i pět metrů a proto je velmi důležité zajistit nářadí tak, aby nemohlo dojít k nebezpečnému úrazu. Jsou známy případy, kdy rodiče dětem postavili dětskou trampolínu přímo pod vzrostlým stromem.

skákání

Trendem jsou mini trampolíny

Zájem o tyto výrobky je obrovský a skutečně se prodávají nejrůznější typy a velikosti odrazových ploch, s ochrannou sítí, i bez zajištění. Současným trendem jsou malé dětské trampolíny nebo speciální výrobky o průměru zhruba jeden metr, které jsou dobře skladné a lze je využívat i v bytě. Nemusíte se obávat úderu o strop, toto nářadí je konstruováno tak, aby k takovým incidentům nedocházelo.

Přesto však postupujte zpočátku opatrně. Ať už jde o výrobky určené pro děti, anebo o pro dospělé, skákání na nich zaměstná většinu svalových partií a mezi nimi i ty zanedbávané. Může se stát, že po prvním dnu vás bude bolet celé tělo. Rozhodně není rozumné cvičit první den celých patnáct minut, začínejte po dvouminutových intervalech a přidávejte je postupně.
výskok

Odložte všechny předměty z kapes, často se stává, že se při skákání vykutálí z tepláků nějaká drobnost, překážet mohou i šperky a také nepohodlný oděv. Zujte boty, odložte ponožky a skákejte naboso, cvičení v teniskách je poněkud neohrabané a navíc na bosých chodidlech se lépe stimulují reflexní plošky, které pomáhají prokrvit vnitřní orgány.

Nezapomínejte také na protahování po cvičení a pamatujte, že jde o specifický druh pohybu, a tělo si na něj musí postupně navyknout. I přesto však mohou cvičit všichni bez omezení věku, pouze v případě choroby nebo úrazu pohybového aparátu byste měli tento sport alespoň konzultovat s praktickým nebo odborným lékařem.